Yamaha MusicCast

Yamaha MusicCast - viib õige heli õigesse tuppa

Jäädavalt minevikku on vajunud ajad, kui korraliku ja mingitki kvaliteedimärki kandva koduse helisüsteemi rajamiseks oli vaja osta kokku hulk nuppude ja tuledega kaste, mida siis eri värvi juhtmetega kokku ühendati. Enamasti ei saadud õigesti paika ei kõlarite paigutust ega heli ennast. Peale selle oli helisüsteem kindlalt ainult ühes toas kasutamiseks.

Uued ajad ja uued kombed, nagu öeldakse, on tulnud, et jääda. Yamaha MusicCasti multiruum-lahendus võimaldab jagada heli erinevate MusicCasti toega seadmete vahel ning moodustada selle abil ühise juhtmevaba võrgu. Enam ei ole vaja vedada mööda toaääri ega läbi seinte ühtegi juhet ega püüda mõista, millised RCA-juhtmed millistesse vastuvõtupesadesse
käivad. Yamaha on tulnud turule MusicCasti-nimelise multiruum-lahendusega, kus igal kõlaril, ressiiveril, heliprojektoril ja vinüülimängijal on sees nii wifi, Bluotooth kui ka AirPlay, samuti pesa internetti ühendamiseks. Ainus juhe, mis nüüd kõlari või muu muusikariista küljes ripub, on elektrivõrku ühendamiseks.

Muusika jagamine pole kunagi olnud niivõrd mugav

Yamaha MusicCasti uue põlvkonna kõlarid saab kõik ainult ühe nupuvajutusega iga muusikat mängiva nutiseadme külge ühendada. Yamaha enda loodud äpi (Android, iOS) kaudu saab mängida telefonist või tahvelarvutist hämmastavalt puhast heli nii ühte kui ka mitmesse kõlarisse, juhtides nutiseadmest heli päritolu ja võimsust. Samasse MusicCasti perekonda kuuluvaid eri suurusega kõlareid saab ühendada kokku unisoonis heli mängivateks juhtmevabadeks võrkudeks, luues nii kahe kuni viie punkti ja rohkema heliaparaadiga muusikasüsteeme.

Yamaha MusicCasti multiruum-lahendus võimaldab jagada heli – muusikat, raadiot, televisiooni – MusicCasti toega seadmete vahel ka erinevates tubades, vastavalt tujule: kogu korteris või majas võib kosta sama muusika või eri tubades erinev. Samuti saab muusika panna kõlama vastavalt sellele, kus viibite. See on loonud võimaluse panna lemmikmuusikapalad samal ajal kõlama nii elutoas kui ka magamistoas ja miks mitte ka väljas verandal – sul on võimalik jagada elutoas muusikat mängiva ressiiveri heli magamistoas ning köögis asuvasse stereokeskusesse või esitada oma nutitelefonist Spotify, Tidali või Deezeri playlist’i või mistahes netiraadiot kogu majas.

Muusikakeskus või kodukino ühe süsteemiga

Yamaha MusicCast võib olla korraga nii üks kõlar kui ka terve kõlarite ja muusikat mängivate vahendite süsteem, millega on võimalik mängida hommikust raadiot, aga ka täiendada oma filmivaatamiskogemust täiusliku kodukinosüsteemiga.

MusicCasti perekonna väiksema kõlari ehk Yamaha MusicCast 20 saab ilusti sobitada magamistuppa hommikul äratust mängima, kööki uudiseid lugema või vannituppa meeleolu looma. Suurema kõlari ehk Yamaha MusicCast 50ga saab juba aga elutoa heliga täita. Kui kaks kõlarit siduda ühtseks stereopaariks ning lisada süsteemi juhtmevaba MusicCasti subwoofer SUB100, saab kokku väga võimeka 2.1 helilahenduse. Lisades siia ka televiisori alla käiva MusicCast Soundbari ehk heliprojektori, ongi saavutatud täiuslik kodukinosüsteem.

MusicCasti süsteemi tugevus on seegi, et kui tavaliselt on väikesed kõlarid köögis ja magamistoas ning üks suurem kõlar näiteks ilusa ilmaga suvel terrassil, siis soovi korral saab need kõik viia ekraani juurde, et nautida parimaid filme parima heliga. Samuti on võimalik nii viia ilusa ilmaga kõik kõlarid terrassile ja anda pidupäevadel täiesti meeleolukas kontsert.

Disainilt minimalistlikud, postamentlikud

Kodude disainimisel püütakse alati leida lahendused, kus eluks ja heaoluks vajalikud seadmed on monumentsed kunstielemendid, aga samal ajal kaovad probleemideta konteksti ja tausta. Yamaha MusicCasti uue põlvkonna kõlarid, vinüülimängija ja ressiiverid on disainitud just neid kaht eesmärki täitma. Pretensioonitud ja lisavalgustuseta mustad ja valged kõlarid saab panna nähtavale kohale ka kõige moeteadlikumas kodus, samuti peita stiilselt mõne kaugema ajastu mööbliesemete sekka.

Välimusele ja värvilahendusele lisaks on kõlarisüsteemide tugevaim külg asjaolu, et kõlarid suhtlevad omavahel õhu kaudu ehk ainus juhe igal kõlaril on voolujuhe.

Vaata MusicCast seadmeid

Maailma esimene internetti ühendatav vinüülimängija!

Yamaha vinüülimängija MusicCast Vinyl 500 on mõeldud uue põlvkonna audiofiilidele. Vinüülimängija sisse on ehitatud WiFi ning Bluetoothi tugi, mis võimaldavad esitada muusikat sinu nutiseadmetest juhtmevabalt ning saata heli MusicCasti toega kõlaritesse või teistesse seadmetesse. MusicCast Vinyl 500 on korraga nii ressiiver kui ka muusika mahamängija ehk sinu koduse muusikasüsteemi keskus. Aina populaarsemaks muutuva vinüülplaadi ajastul on just see masin ainus, mis tasub koju osta.

Vaata vinüülimängijat